Start Zespoły


Informacje o zespołach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 września 2010 19:43

 

Zespół Shadow Crew (trzy formacje taneczne)

Zespół istnieje od 2012r, zajmuje się tańcem nowoczesnym- główna technika to hip-hop, w ich choreografii można zobaczyć takie techniki jak: house, dancehall i walking. Zespół bierze udział w imprezach gminnych,  powiatowych oraz licznych przeglądach tanecznych.

 

 

Zespół Pieśni i Tańca

W zespole śpiewają i tańczą dzieci w wieku przedszkolnym. Głównym celem zajęć jest kształtowanie orientacji w przestrzeni, umuzykalnianie i utanecznianie poprzez zabawy taneczno-ruchowe. Poznanie podstawowych kroków, figur narodowych tańców polskich oraz nauka śpiewu starodawnych piosenek ludowych. Obecnie grupa jest zawieszona.

 

 

Zespół Tańca współczesnego
Zespół Tańca współczesnego działa od 1997 r kiedy instruktorem została p. Katarzyna Kilian,obecnie Dyrektor placówki, w 2003 r. zespół ćwiczył pod czujnym okiem  p. Małgorzaty Kuźmińskiej,.  Początkowo w skład zespołu wchodziło około 20 osób, ale z biegiem lat skład uległ zmianie. Zespół od początku istnienia występował na imprezach organizowanych przez MGOK, i w innych placówkach z naszego regionu. Od 2006 dzieci korzystały również z warsztatów tańca współczesnego i hip-hopu, które gościnnie prowadził p. Maciej Kuźmiński. Obecnie grupę prowadzi Pan Adam Stefański.

 

Klub Muzyczny oraz Zespół Wokalny "Victoria"

Instruktorem Klubu Muzycznego jest pani Anna Mielczarek.

 

Zespół Wokalny Seniorów „ Wrzos” – instruktor Stanisław Radomski

Zespół Wokalny Seniorów swoje artystyczne podboje rozpoczął wiosną 1997 roku, kiedy to pod kierownictwem Andrzeja Sójki zaczął funkcjonować jako Towarzystwo Śpiewacze. Pierwsze kroki zespół stawiał na lokalnych imprezach organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku. Wspomniane imprezy były ważnym elementem w twórczości  grupy. Nie chodzi tutaj jedynie o możliwości realizowania się w kwestiach artystycznych. Jest zdobywcom wielu nagród na przeglądach i konkursach. Laureat Wojewódzkiego PRZEGLĄDU W Skierniewicach w 2005 r., Ogólnopolskiego przeglądu zespołów seniorów w Bydgoszczy. W 2008 zespół nagrał płytę pt: „ Zycie jest piękne” . Wrzos jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego za promocję województw. W lipcu 2010 r. zespól został odznaczony medalem „ zasłużony dla powiatu zduńskowolskiego”.

 

 

 

Kapela Szadkowiacy

Kapela powstała 2001 r., już tego samego roku zagrała koncert podczas Dni Szadku. Od tego czasu uświetnia wszystkie ważniejsze wydarzenia w Szadku i regionie. Kapela jest inicjatorem a zarazem współorganizatorem imprezy pod nazwą” Gala Kapel Ziemi Łódzkiej”- imprezy, która gromadzi rokrocznie 3000 widzów i sympatyków. Kapela koncertuje w całym kraju, bierze udział w przeglądach, w których zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Koncertuje m.in. a wystawach rolniczych, wystawach żywności ( Poznań, Łódź), dożynkach. Otwarciach szkół i zakładów festynach różnego rodzaju ,itp.

Kapela koncertuje charytatywnie dla osób niepełnosprawnych, Ośrodków Pomocy Społecznej, jak podczas zbiórek pieniędzy.

Kapela nagrała dotychczas trzy płyty, w tym jedną z kolędami. Autorem większości jest Karol Krzemiński, do części z nich słowa napisał Mieczysław Szeliński. W wielu utworach śpiewają o Szadku i jego historii. Kapela została odznaczona medalem „ zasłużony dla powiatu zduńskowolskiego”, 2010 r. otrzymali Łaziski Liść na XXIV krajowym jarmarku kapel podwórkowych. W kapeli grają i śpiewają: Halina Hesse, Ryszard Jeżak, Jacek Drewniak, Sylwester Wójcik, Stanisław Klinger, Karol Krzemiński.

Poprawiony: poniedziałek, 09 maja 2016 09:22
 


Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Piąek
20 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech,
Czechasz, Czechoń, Florencjusz,
Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon,
Teodor

Do końca roku zostało 256 dni.
Zodiak: Baran