Start Aktualności


Spotkanie "Świadoma kobieta" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 października 2017 12:11

Dnia 20 października 2017 r. na sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku odbyło się spotkanie pt. "Świadoma kobieta" - o profilaktyce prozdrowotnej oraz racjonalnym żywieniu. Spotkanie prowadziła pani dietetyk Dorota Cieślak. Omówione zostały takie tematy jak terapia żywieniem, nowa piramida żywieniowa, ciekawostki o produktach żywieniowych oraz analiza poszczególnych produktów pod względem ilości cukru, węglowodanów  i tłuszczy. Zostały także przybliżone warunki ekologicznej uprawy roślin. Gośćmi byli: pan Tomasz Lipiński, producent chleba naturalnego z Szadku. Odbyła się także degustacja produktów ekologicznych. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z/s w Bratoszewicach, oddział Kościerzyn, Rejonowy Zespół Doradców w Łasku oraz MGOK Szadek.

Poprawiony: czwartek, 26 października 2017 12:26
 
Dary Jesieni w artystycznej odsłonie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 października 2017 12:26

Dnia 13 października na sali widowiskowej w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku odbyła się wystawa "Dary Jesieni w artystycznej odsłonie". Podczas oglądania wystawy, na którą składały się w dużej mierze dary matki natury, można było zdegustować przetwory wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Szadek oraz spróbować wytrawnej zupy dniowej i placków ziemniaczanych. Wystawa do oglądania czynna będzie do końca  tygodnia, zapraszamy.

 
Wakacje z MGOK! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 sierpnia 2017 09:50
Półkolonie odbywały się od 31.07.2017r. do 11.07.2017 r.
Dzieci miały zorganizowane wyjazdy m. in. na baseny termalne do Poddębic czy do Ceramilandii w Lutomiersku, gdzie miały okazję skorzystać z sali zabaw oraz wziąć udział w warsztatach z gliniarstwa, gdzie uzyskały tytuł "Młodego Ceramika".
W MGOK Szadek zorganizowany zostały zorganizowane zajęcia plastyczne, gdzie dzieci uczyły się jak robić ramki na zdjęcia wakacyjne, czy bransoletki makramowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne, odbyła się zabawa w podchody w lesie miejskim, piesza wycieczka do leśniczówki oraz wiele konkurencji sportowych.
Odbyła się także wycieczka do ZOO oraz Afrykarium we Wrocławiu, a na zakończenie półkolonii w dniu 11.08.2017 r. wszystkie dzieci wzięły udział w Piątku Rekreacyjno-Sportowym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Oświatowe "Nasza Szkoła" w Sikucinie.
Zapraszamy do oglądania zdjęć z półkolonii letnich w naszej galerii internetowej.
Poprawiony: wtorek, 29 sierpnia 2017 09:56
 
Dzień Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 02 czerwca 2017 11:33

W dniu 1 czerwca 2017 r. Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku zorganizował obchody święta Dnia Dziecka. Z tej okazji na terenie rekreacyjnym odbył się pokaz i warsztaty puszczania dużych baniek mydlanych, warsztaty taneczne, turniej rekreacyjny w piłkę plażową i siatkową, ognisko z kiełbaskami i konkursy, między innymi podchody w pobliskim lesie czy przeciąganie liny. Dużą atrakcją było też położenie piany, oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. Zabawa trwała do wieczora, a została zakończona rozdaniem nagród rzeczowych za udział w konkursach. Dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie i zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii.

Poprawiony: piątek, 02 czerwca 2017 11:39
 
Ferie 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 06 lutego 2017 14:55

Podczas zajęć prowadzonych w czasie ferii zimowych w naszym Ośrodku Kultury dzieci brały udział w wielu, zróżnicowanych zajęciach, m.in tańca współczesnego, podczas których można było się jednocześnie rozruszać i dobrze bawić czy plastyki, gdzie dzieci uczyły się szycia serduszek techniką tildy, mogły wykonać zabawki szyte ze skarpet, klejenia broszek z filcowymi kwiatami, czy lepienie figurek z gliny, które po wypaleniu zostały jeszcze oszkliwione i zabrane jako pamiątki. Odbywaliśmy spacery, bitwy na śnieżki, dzieci jeździły na sankach na terenie rekreacyjnym, a na zakończenie odbyło się ognisko, na którym każdy mógł upiec kiełbaskę.  Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii, i zapraszamy w przyszłym roku.

Galeria zdjęć z zajęć zimowych w MGOK Szadek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Sobota
21 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.
Zodiak: Byk