Start Aktualności


Wystawa Bożonarodzeniowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 stycznia 2016 10:00

11 grudnia 2015 r. w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku odbyła się wystawa ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Szadku. Sala widowiskowa, udekorowana w ten sposób, zyskała wygląd baśniowej krainy, której świąteczny klimat można było poczuć już od progu. Podczas zwiedzania goście mogli zakupić ozdoby z myślą o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia, skosztować przygotowanych, postnych potraw oraz posłuchać kolęd.

 
Kabaret "Czwarta Fala" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 stycznia 2016 09:29

W dniu 6 grudnia 2015 r. o godz 1700 na sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Szadku wystąpił Kabaret Czwarta Fala. Młody, ale i doświadczony kabaret, którego twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych i niedorzecznych aspektów pozornie zwyczajnych sytuacji. Kabaret pochodzi z Kielc i gra w składzie: Bartłomiej Cedro, Damian Lebieda oraz Mateusz Lewkowicz. Podczas występu zostały zaprezentowane najbardziej popularne skecze. Nie brakło w nich ani dialogu z publicznością, ani reakcji na to, co działo się na widowni. Pomimo dość kameralnej liczby gości, zabawa była doskonała - dziękujemy za przybycie.

Poprawiony: wtorek, 05 stycznia 2016 09:59
 
Promocja Biuletynu Szadkowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 stycznia 2016 09:26

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku odbyła się Promocja "Biuletynu Szadkowskiego" - tom 15, pod redakcją prof. Tadeusza Marszała.
Wydawnictwo powstaje dzięki współpracy Uniwersytetu Łódzkiego i Urzędu Miasta i Gminy Szadek. W biuletynie pojawiają się publikacje dotyczące regionu szadkowskiego.
W 15. tomie pojawiły się głównie teksty dotyczące historii, ale jest też przyczynek współczesny dotyczący komunikacji Szadku. Prezentacji dokonał prof. Tadeusz Marszał, a także autorzy poszczególnych artykułów.
Profesora Marszała uhonorowano specjalnymi upominkami i kwiatami z okazji jubileuszowego wydania "Biuletynu Szadkowskiego". Promocji biuletynu towarzyszyła wystawa fotografii pana Macieja Szymczaka pt."Światłem malowane". Koło Gospodyń Wiejskich w Szadku przygotowało poczęstunek. Wystąpił też zespół "Victoria" działającego w MGOK w Szadku.

 
Teatrzyk "O krasnalku, babci i kolorowych kulkach" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 listopada 2015 15:06

tekst alternatywny 13.11.2015 r. wystąpił u nas teatrzyk "Skrzat" z Krakowa, przedstawiający bajkę "O krasnalku, babci i kolorowych kulkach". Zgromadzone dzieci żywiołowo reagowały na to, co się działo na scenie, a aktorzy dodatkowo wprowadzali wszelkiego rodzaju interakcje z młodą publicznością. Na koniec przedstawienia teatrzyk został nagrodzony żywiołowymi brawami, więc mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś do nas zawitają.

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 15:29
 
Święto Seniora w MGOK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 listopada 2015 12:28

W dniu 20.11.2015 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku odbyło się Święto Seniora. Część artystyczną rozpoczął występ kapeli „Szadkowiacy”, działającej przy MGOK Szadek - jej kierownik oraz założyciel, pan Karol Krzemiński, złożył życzenia wszystkim przybyłym seniorom oraz zachęcił do wspólnej zabawy. Następnie zaprezentowali się soliści z Klubu Piosenki, prowadzonego przez panią Annę Mielczarek - wystąpiła Oliwia Ozimek, Nikola Bzdurska, Marysia Szumielewicz, Bartosz Barczyński, Joanna Królak, Justyna Sagan i Magda Sokołowska. Można było zobaczyć występy zespołów tanecznych: dwóch formacji grupy Shadow Crew której choreografem i instruktorem jest pan Sebastian Krupa, oraz zespół tańca nowoczesnego który pokazał nam swój najnowszy układ taneczny, pod okiem instruktorki - pani Magdaleny Walisiak. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym, i zapraszamy na kolejne imprezy z MGOK.

Poprawiony: wtorek, 24 listopada 2015 12:31
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 18
Reklama
Reklama

Dzisiaj jest: Sobota
21 Kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił,
Feliks, Irydion, Konrad, Konrada, Selma

Do końca roku zostało 255 dni.
Zodiak: Byk