Start Konkursy Szadek w obiektywie. Cztery Pory Roku - Zima VIII Konkurs Recytatorski im. Janiny Kowalskiej-Grockiej

VIII Konkurs Recytatorski im. Janiny Kowalskiej-Grockiej PDF Drukuj Email
piątek, 17 grudnia 2010 11:03

9 grudnia 2010 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Szadku odbyła się VIII edycja      Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Janiny Grockiej pod hasłem „Wielkie uczucia w poezji.  Uczestniczyło 25 recytatorów z 7 gimnazjów z terenu powiatu zduńskowolskiego: Publicznego  Gimnazjum Nr 1 w Zduńskiej Woli, Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Zduńskiej Woli, Publicznego  Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli, Publicznego Gimnazjum w Wojsławicach, Niepublicznego  Gimnazjum w Rossoszycy, Publicznego Gimnazjum w Czechach i Publicznego Gimnazjum w Szadku.  Janina Grocka była wieloletnim nauczycielem języka polskiego w Szadku, pasjonatem literatury, przez  wiele lat prowadziła klub poezji.

Organizatorami konkursu były: Zespół Szkół w Szadku i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku. Patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli, które ufundowało też nagrody dla laureatów konkursu. Sponsorem konkursu była również Rada Rodziców i Dyrekcja Zespołu Szkół w Szadku oraz MGOK w Szadku.

Występy uczniów oceniało jury w składzie:

1. Pani Maria Donat – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli
  2. Pani Izabela Kowalczyk – członek Klubu Literackiego „Topola” oraz pracownik Powiatowego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli
  3. Pani Joanna Jarosławska – Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli
  4. Pan Andrzej Michalski – politolog, polonista, wieloletni działacz kultury

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria klas I

I miejsce – Marcin Guć (Gminne Gimnazjum w Czechach)

II miejsce – Karolina Tomaszewska (Publiczne Gimnazjum w Szadku)

III miejsce – Aneta Mróz (Publiczne Gimnazjum w Szadku)

Kategoria klas II

I miejsce – Klaudia Szmida (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli)

Wyróżnienie – Natalia Kurowska (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli)

-  Katarzyna Rajewska (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli)

-  Anna Kołodziejczak (Niepubliczne Gimnazjum SPiRRiO w Rossoszycy)

Kategoria klas III

I miejsce – Magdalena Sowińska (Publiczne Gimnazjum nr 5 w Zduńskiej Woli)

II miejsce – Adam Furmańczyk (Publiczne Gimnazjum nr 5 w Zduńskiej Woli)

III miejsce – Natalia Tomaszewska (Publiczne Gimnazjum w Szadku)

Wyróżnienie – Magdalena Wrona (Publiczne Gimnazjum w Szadku)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Poprawiony: środa, 28 października 2015 09:19