Towarzystwo Przyjaciół Szadku PDF Drukuj Email
piątek, 20 sierpnia 2010 16:31

Towarzystwo Przyjaciół Szadku zostało utworzone w 1995 r. Jego siedziba mieści się w MGOK. Pierwszym prezesem była Janina Kowalska – Grocka, która zmarła po długiej chorobie chorobie 2002 r. TPSz było współorganizatorem obchodów jubileuszu miasta, który kontynuowany jest, co roku jako Dni Szadku. Współpraca MGOK z TPSz owocuje licznymi imprezami.

Stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim:

1. Krzewieniem miłości do Szadku i ziemi szadkowskiej, pielęgnowanie tradycji, upowszechnienie wiedzy o mieście i gminie, jego przeszłości, pracy oraz osiągnięć bieżących.

2. Współpracą z instytucjami, które mają wpływ na ożywienie życia społecznego i kulturalnego kulturalnego mieście.

3. Inicjacją wydawnictw artystycznych i propagandowych związanych z miastem i gminą

4. Inspiracją twórców do tworzenia dzieł tematycznie związanych z Szadkiem jak również inicjuje konkursy, wystawy, festiwale itp. Imprezy.

5. Utrzymywaniem i nawiązywaniem kontaktów z dawnymi mieszkańcami miasta, będącymi poza jego granicami.

6. Organizowaniem zjazdów, konferencji, spotkań autorskich, wystaw, imprez i konkursów wynikających z działalności i zadań Towarzystwa

15 czerwca 2012r odbyło się Walne Zebranie, na którym wybrano nowy Zarząd w składzie:

•  Katrayna Kilian-Haraszkiewicz – Prezes

•  Piotr Szkutnik – Zastępca Prezesa