I Przegląd Piosenki Patriotycznej "Matecznik" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 listopada 2017 10:15

W dniu 11.11.2017r. od godz. 13.00 w hali sportowej Zespołu Szkół w Szadku odbył się I Przegląd Pieśni  Patriotycznej „Matecznik” – Artystyczne Spotkania  Amatorskich Zespołów  Wokalnych Seniorów. Organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku, a partnerem Zespół Szkół w Szadku. Patronatem honorowym imprezę objął starosta zduńskowolski – pan Wojciech Rychlik, oraz burmistrz gminy i miasta Szadek – pan Artur Ławniczak.

W przeglądzie wzięło udział  7 zespołów.
W komisji konkursowej zasiedli:

- pan Tomasz Pohl – Dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury „Lokator” w Zduńskiej Woli.

- Pani Joanna Jarosławska – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli

- Pani Wanda Nowak – Sekretarz Gminy i Miasta Szadek

- Pan Andrzej Wawrzyniak – z wykształcenia teatrolog, autor tekstów piosenek, lider zespołu „Drużyna Wawrzyna”, zawodowy kierownik artystyczne w Ratuszu w Zduńskiej Woli

Po wysłuchaniu uczestników przeglądu jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” z Dobronia

II miejsce – Kapela Podwórkowa „Szadkowiacy”

III miejsce – Zespół Wokalny „Akord”

Wyróżnienia: Orkiestra Dęta OSP Szadek, Zespół Śpiewaczy „Sędziejowianki”, Szadkowska Kapela Podwórkowa „Fama” oraz Zespół Wokalny Seniorów „Wrzos”.

Gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim za przybycie.

Impreza była współfinansowana ze środków Powiatu Zduńskowolskiego oraz Gminy i Miasta Szadek.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej w galerii oraz na naszym profilu facebookowym.

Poprawiony: poniedziałek, 13 listopada 2017 11:45