XIV Ogólnopolska Gala Kapel Podwórkowych w Szadku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 lipca 2017 11:33

....................... ............................................

2 lipca od godz. 16.00 odbyła się zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku oraz Kapelę "Szadkowiacy" XIV Ogólnopolska   Gala Kapel Podwórkowych w Szadku. Kapele grały w Amfiteatrze, na terenie rekreacyjnym przy MGOK Szadek, ul. Widawska 16.

W tym roku na scenie w amfiteatrze wystąpiło 6 kapel: kapela „Płocka”, kapela „Dobrzanie”, kapela „Średzioki”, ”, kapela „Pożarniki”, kapela   „Fama” oraz oczywiście gospodarze: kapela „Szadkowiacy”.
Każda z kapel zaprezentowała się z utworami , które idealnie oddawały ich swoisty klimat: było wesoło, skocznie i rytmicznie. Już od pierwszych momentów imprezy zaczęły pojawiać się tańczące pary, które wkrótce zapełniły całkowicie miejsce pod sceną. Po każdym występie kapele otrzymywały dyplomy oraz pamiątkowe statuetki.

Chcielibyśmy złożyć podziękowania dla instytucji i firm za pomoc i wsparcie finansowe przy organizacji XIV Ogólnopolskiej Gali Kapel Podwórkowych w Szadku:

-  Firma GRANUM z Wodzierad

- Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z Szadku,

- Młyn zbożowy Jerzy Łaszkiewicz i Synowie z Szadku

- Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Szadku

- Firma „Roltom” z Tarnówki

- Firma „Dom-Skład”

- Bank Spółdzielczy z Szadku

- Stacja obsługi samochodów Wicar

- Firma MAGROL z Zadzimia

- Hodowla zarodowa trzody chlewnej w Szadku

- Firma Agroskład z Szadku

- Market Tom- Kor,

- Producent Wędlin w Tarnówce

- Firma „Arsen” ze Zduńskiej Woli

- Społeczna Akademia Nauk z Łodzi

- ZHPU „Ella” z Szadku

- Stowarzyszenie Kobiet Ogrodzimia i Szadkowic „KOS”

- Cukiernia Dziadka Zygmunta z Szadku

W podziękowaniu za wsparcie wszystkim patronom zostały także nadane tytuły „przyjaciela kapeli Szadkowiacy”, oraz wręczone podziękowania i medale.

Patronatem honorowym imprezę objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego - Witold Stępień, Starosta Zduńskowolski – Wojciech Rychlik oraz Burmistrz Gminy i Miasta Szadek – Artur Ławniczak.

Patroni medialni: Dziennik Łódzki, Nasze Radio, Radio Łódź, Regionalna Informacyjna Telewizja Internetowa „TV Centrum”, portal internetowy „www.ezdunska.pl”, Telewizyjny portal SIEWIE.TV – Sieradzkie Wieści Telewizyjne

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!

Poprawiony: poniedziałek, 03 lipca 2017 13:45