Start Projekty Akademia Tańca w Szadku

Akademia Tańca w Szadku PDF Drukuj Email
czwartek, 25 września 2014 11:05

Zadanie ,,Akademia Tańca w Szadku” polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu cyklu warsztatów  dla dzieci i młodzieży z terenu gminy i miasta Szadek oraz gmin ościennych: Zduńska Wola, Zadzim, Wodzierady, Łask, które zakończą się imprezą finałową o charakterze przeglądu.

Warsztaty kierowane są do osób które uczestniczą w amatorskim ruchu artystycznym oraz tych, które z tańcem będą miały styczność po raz pierwszy.

Projekt ma na celu:

- Promowanie kultury przez aktywne uczestnictwo w warsztatach.

- Rozwinięcie zainteresowań dzieci i młodzieży różnymi formami tańca: tańce narodowe i ludowe, taniec towarzyski, taniec współczesny.

- Stworzenie możliwości spędzania wolnego czasu w sposób pożyteczny, atrakcyjny i bezpieczny dla dzieci i młodzieży.

- Integracja dzieci i młodzieży poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu.

- Wzmacnianie tożsamości regionalnej poprzez poznawanie regionalnych tańców i strojów.

- Zorganizowanie imprezy finałowej o charakterze przeglądu, która zapoczątkuje cykliczne spotkania formacji tanecznych z regionu.

Dofinansowano za środków Łódzkiego Domu Kultury Instytucji Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego

Poprawiony: czwartek, 25 września 2014 14:01