Start Konkursy Szadek w obiektywie. Cztery Pory Roku - Zima X Powiatowy Konkurs Recytatorski Janiny Kowalskiej-Grockiej 2012r.

X Powiatowy Konkurs Recytatorski Janiny Kowalskiej-Grockiej 2012r. PDF Drukuj Email
czwartek, 08 listopada 2012 10:22

Dnia 7 listopada 2012 roku odbyła się X już, jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Janiny Kowalskiej-Grockiej. Tematyką przewodnią były „Cztery Pory Roku w poezji”. Z tematem zmierzyła się młodzież z terenu powiatu zduńskowolskiego – łącznie 29 uczestników. Konkursanci reprezentowali szkoły: Publiczne Gimnazjum w Szadku, Publiczne Gimnazjum w Czechach, Niepubliczne Gimnazjum w Rossoszycy, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Zduńskiej Woli oraz Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli.

Zanim zaczęły się recytatorskie zmagania, została przedstawiona prezentacja multimedialna na temat życia patronki konkursu: Janiny Kowalskiej–Grockiej, której dydaktyczna pasja i umiłowanie literatury na długo pozostała w świadomości byłych wychowanków – między innymi Pana Marka Niedźwieckiego, który był gościem specjalnym. Z jego ust padło wiele pięknych słów na temat dawnego życia w Szadku gdzie się wychował, oraz Pani Janiny, która w pewnym sensie zainspirowała jego późniejsze zainteresowanie poezją i literaturą. W dalszej części spotkania Pani Katarzyna Kilian–Haraszkiewicz przypomniała również aktywne życie Pani Kasi (Bo tak Pani Janina Kowalska–Grocka nazywana była przez znajomych i rodzinę) w środowisku lokalnym, m. in. inicjowane przez Nią w Domu Kultury wieczory poetyckie oraz dokształcanie młodzieży z zakresu poprawnej polszczyzny. Była jednym z założycieli Towarzystwa Przyjaciół Szadku które funkcjonuje do dziś. Organizatorami konkursu były: Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Szadku, oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku. Patronatem objęło konkurs Starostwo Powiatowe i Burmistrz Gminy i Miasta Szadek. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Radę Rodziców – każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową oraz stosowny dyplom.

Zmagania uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie:

1. Elżbieta Wojtacka- Ślęzak- Dyrektor Łaskiego Domu Kultury

2. Joanna Jarosławska – Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu W Zduńskiej Woli

3. Małgorzata Stefańska- kierownik Miejskiego Domu Kultury Filia w Karsznicach

4. Izabela Kowalczyk – członek Klubu Literackiego „Topola” oraz Pracownik Powiatowego

Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

5. Marek Chronowski – aktor, reżyser, opiekun zespołu  teatralnego w Miejsko- Gminnym

Ośrodku Kultury w Szadku.Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu recytatorskiego dla gimnazjalistów komisja postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

Kategoria klas I

I miejsce- Aleksandra Nowak – Publiczne Gimnazjum w Szadku

II miejsce- Paulina Wrąbel – Publiczne Gimnazjum w Czechach

III miejsce- Wojciech Sadowski – Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Zduńskiej Woli

Wyróżnienie-Wojciech Jaruga – Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli

Wyróżnienie- Aneta Placek- Zespół Szkół w Szadku

Kategoria klas II

I miejsce- Hanna Mazurek – Publiczne Gimnazjum w Czechach

II miejsce- Zuzanna Cepowska – Niepubliczne Gimnazjum w Rossoszycy

III miejsce- Dominika Michalak- Zespół Szkół w Szadku

Wyróżnienie- Magdalena Królak – Publiczne Gimnazjum w Wojsławicach

Kategoria klas III

I miejsce- Sandra Stasiakiewicz – Publiczne Gimnazjum Nr 5 w Zduńskiej Woli

II miejsce-  Natalia Krata- Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Zduńskiej Woli

III miejsce-  Marcin Guć Publiczne Gimnazjum w Czechach

Wyróżnienie- Alicja Środa -Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Zduńskie Woli

Wyróżnienie- Natalia Madziąg - Publiczne Gimnazjum w Czechach

Wyróżnienie- Aneta Mróz i Karolina Tomaszewska – Publiczne Gimnazjum w Szadku

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują nagrody książkowe oraz dyplomy.

Poprawiony: środa, 28 października 2015 09:13